Sipariş Ver English İletişim Anasayfa

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

UGODOG DEMO VİDEOLAR
BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
KULLANANLAR NE DİYOR?
Seçil, Ankara

Ugodog'u, Türkiye'de satışa sunulduğunda ilk alanlardan biriyim. Ugodog®'u, tuvalet eğitimini henüz tamamlamamış, 8 aylık Golden'ım için almıştım. İlk başta köpeğimizi bu aletin üzerine çıkarmakta zorlandık, fakat bir kere alıştıktan sonra da çok rahat ettik! Sabah çok erken kalkıp pijamalarla sokağa fırlamaktan ya da...

Devamı

UGODOG’un iç mekanlarda başarılı bir şekilde kullanılabilmesini sağlamak, kullanıcılarına profesyonel köpek eğitimi tekniklerini ve önerilerini sunmaktan geçer.

İster köpeğinize köpek tuvaletini kullanmasını öğretin, isterseniz
yavru köpeğinize tuvalet eğitimi verecek olun, ya da bu zamana
kadar kullanmış olduğunuz köpek eğitim pedlerinden
UGODOG’a geçiş yapmak isteyin - biz her zaman sizinle
sonuçları kanıtlanmış teknikleri paylaşmaktan
mutluluk duyarız.


Tuvalet eğitimi, köpeğinizin eve adımını attığı gün başlamalıdır.
Tuvalet eğitiminin püf noktaları, köpeğinize diğer alışkanlıkları edindirmekle
hemen hemen aynıdır ve pozitif ve negatif pekiştirmelere dayanır. Köpekler
için doğru ve yanlış yoktur. Tehlike ve emniyet vardır. Köpekler kendileri
için tehlikeli olduğunu öğrendikleri davranışlardan sakınırlar, emniyetli
olduğunu öğrendikleri davranışları ise uygularlar.

Köpeğinize vereceğiniz ödüller ve pozitif pekiştirmeler emniyeti, cezalar ve negatif pekiştirmeler ise sakınılması gereken tehlikeli davranışları öğretir. Köpeğinize tuvalet eğitimi verirken, tuvaletini yapmasını istemediğiniz yere yaptığında cazalandırırsanız burayı tehlikeli olarak algılar, istediğiniz yere yaptığında ise ödüllendirir ya da cezalandırmazsanız, bu yeri de emniyetli olarak algılar, ve oraya yapmayı öğrenir.

Dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta köpeğiniz tuvaletini istemediğiniz yere yaptığında sizin orda olmamanız ve görmemeniz halinde, sizin yokluğunuzda tuvaletini yapmasının emniyetli olduğu algısı yaratabilir.

Tuvalet eğitiminin daha kısa zamanda başarıya ulaşmasının şartı, köpeğinizi devamlı gözlemleyebiliyor ve anında müdahele edebiliyor olmanızdır.

Eğer köpeğiniz evde pede veya gazete kağıdına yapmaya alışıksa,Ugodog®’a alışması çok daha kolay olacaktır. Ugodog®’u pedi serdiğiniz yere koyarak başlayın ve köpeğinize her defasında artık buraya yapması gerektiğini söyleyip, her yapışında da onu ödüllendirin.

Yavru köpeklerin tuvalet alışkanlığı kazanması zaman alır. Köpeğin kasları gelişmediği için tuvaletini tutamaz ve tıpkı bebekler gibi geldiği anda bırakır. Köpeğiniz eve ilk geldiğinde mutlaka onu evin bir bölümüne geçmemek üzere sınırlamalısınız. Ugodog®’u bir duvarın önüne koyun. Köpeğinizin yasaklı olduğu bölgeye çok yakın olmamasına dikkat edin.

Köpekler yemek yedikleri yerle tuvaletlerini yaptıkları yerin yakın olmasından hoşlanmazlar, mutlaka arada mesafe olsun. Başlangıçta her sabah kalktığında ve öğünlerden 2 saat sonra Ugodog®’a yapmaya teşvik edin. Ugodog®’un içine köpeğinizin idrarından birkaç damla, ya da idrarlı küçük bir havlu koymanız da faydalı olacaktır.